Mikov armádny bodák UTON AZ 07 - čestné uznanie v súťaži

110.00 € s DPH 91.67 € bez DPH

Mikov BODAK DIVER AZ V709253

Známa česká firma, ktorú poznáme pod názvom Mikov, vyrába tieto unikátne armádne nože a unikátne sú práve svojou výkonnosťou, špeciálnym určením používania a materiálmi...

Na priblíženie vám ponúkame náhľad tak povediac do minulosti priam nostalgicky.

Komerčné prevedenie legendárneho armádneho útočného noža - UTON, ktorý bol dlhé roky zaradený do výzbroje vtedajšej Česko - Slovenskej armády.

Nôž bol vyvinutý počiatkom 70 rokov a následne na to vyrábaný v tom čase národným podnikom Mikov v spolupráci s Gumovom a národným podnikom Kozak, ktorý dodával púzdra.

Tento armádny nôž je doslova špecialita výrobcu, pretože sa jedná o predĺženú verziu noža UTON a jedná sa o model s označením UTON AZ 07, ktorý si zaslúžil veľké uznanie nie len v jednej z mnohých súťaží, ale i celkovo vo svete medzi nadšencami a ľuďmi, ktorý používajú nože na prácu v drsných podmienkach, napríklad v lese atď...

No najväčšou mienkou o noži je asi samotné určenie a zameranie noža, ktoré viedlo k povinnej výbave, teda k výzbroji vtedajších našich Česko - Slovenských vojakov.

Zaujímavé, veľmi praktické a bezpochyby veľmi očarujúce je predĺženie čepele tohto noža a to si naozaj každý jeden nadšenec iba pochvaľuje.

Model AZ 07 je nôž pre každého kto hľadá riešenie a cestu v ťažkých podmienkach v exteriéri, konkrétne v prírode pri ťažkej práci.

Čepeľ noža je vyrobená z vynikajúcej nerezovej oceli, ktorá je tvrdená, disponuje klasickým hladkým ostrím bez zúbkov a je v matnom prevedení tzv. "stonewash".

Rukoväť je vyrobená z na dotyk príjemného materiálu známeho ako "pryž" a tento materiál je vyhotovený v čiernom farebnom prevedení.

Armádny nôž UTON ( armádny útočný nôž ) známej českej firmy Mikov je z nerezovej ocele 420 a pryže.  Materiál čepele: 420

   Materiál rukoväte: Guma - Pryž

    Materiál púzdra: Koža

    Dĺžka čepele: 15.8 cm

    Celková dĺžka: 27.3 cm

    Hmotnosť: 311 g

    Využitie: Taktický

    Typ noža: Pevný

    Povrchová úprava čepele: Stonewash

    Materiál čepele 420 - 54-56 HRC - Najobyčajnejšia a najlacnejšia oceľ na výrobu nožov. Väčšina lacných a nobrandových nožov sa vyrába práve z tejto ocele. No ak Vám nevadí brúsiť nôž skoro každý deň, ostatné vlastnosti tejto ocele určite oceníte.
    Dĺžka čepele 158 mm
    Celková dĺžka 273 mm
    Materiál rukoväte Guma - Pryž
    Dĺžka rukoväte 115 mm
    Materiál púzdra Hovädzia koža
    Povrchová úprava čepele Stonewashed
    Celková hmotnosť 311 gr

    Podobné produkty

    DOPRAVA ZDARMA

    Pri nákupe nad 80€

    Garancia výmeny tovaru za iný tovar pri nesppokojnosti

    Do 20 dní od nákupu

    Zákaznícka podpora

    od 10:00 do 16:00 mailom -supernozebratislava@gmail.com