Zoznam produktov výrobcu FAYET CANNES 1909

Niečo o rodinnej firme "FAYET CANNES" ktorá sa špecializuje a zameriava na výrobu špičkových vychádzkových palíc a my, celý tím www.supernoze.sk vám prinášame kvalitu tejto rodinnej značky s veľmi atraktívnym dizajnom, ktorý je stelesneným luxusom.

Naše know-how od roku 1909 až dodnes...

Spoločnosť "Fayet Rousseau" bola založená v roku 1909 Georgesom Fayetom, ktorá sa špecializuje na výrobu rukovätí a palíc/tyčí pre dáždniky, slnečníky a dnes najmä vychádzkových palíc, ktoré sú buď na závit/otočené alebo iba výsuvné, tvarované, rovné, z jedného alebo i z viacerých materiálov v kombinácii napríklad s rohom alebo galalitom - tvrdý syntetický plast vyrobený reakciou kazeínu a formaldehydu.

Rodinné združenie, ktoré sa čoraz viac špecializovalo na výrobu vychádzkových palíc, pridalo k svojej produkcii zakrivenie exotického dreva remeselnou technikou, ktorá sa stala tradíciou odovzdávanou z generácie na generáciu a to je presne to čo mi uprednostňujeme a v zásade vyhľadávame, aby sme pre vás stále prinášali niečo čo inde mizne a vytráca sa... Reč je o spojení remeselnej činnosti s niečím praktickým a zároveň veľmi elegantným.

Jean-Luc Fayet, vnuk zakladateľa Georga Fayeta, pokračoval v roku 1986; názov spoločnosti je "Fayet Roger & son". V roku 1988 sa spoločnosť stala "SARL Fayet ™ Cane Manufacture".

Dnes je spoločnosť umiestnená "artisanal de Bournat" v Orléate v oblasti Auvergne uprostred Francúzska, 400 km južne od Paríža. V spoločnosti pracuje jedenásť ľudí.

Takže jediné čo sa dá povedať je, že klobúk dole pre týmto výrobcom, ktorý uznáva roky jednu a tú istú myšlienku ako i my www.supernoze.sk a to nás spojilo.

Hovoríme o výstižnej vete, ktorá znie: že nie je dôležitá kvantita, ale kvalita a jedenásť zamestnancov v tejto vo svete uznávanej rodinnej firme je tomu iba dôkazom. Keď jedenásť ľudí dokáže a stíha vyrábať do celého sveta, tak potom je na mieste ak povieme, že klobúk dole. Kvalitu a prevedenie si nesmierne na výrobcovi vážime a tešíme sa z nášho nového prírastku do našej "nožikárskej rodiny" ktorú vám prinášame na náš trh.

Práca francúzskej spoločnosti je výroba výlučne extravagantných a luxusných vychádzkových palíc s ostrím vo vnútri a taktiež bez skrytého ostria.

Ak chcete stručne zhrnúť prácu vynikajúceho francúzskeho výrobcu vychádzkových palíc, tak v podstate ide o premenu dreveného dielca/polena na pomôcku, ktorá pomáha človeku v ťažkých chvíľach, náročných cestách, na turistike, na sebaobranu, do divadla, image, pri problémoch s chôdzou alebo pri problémoch s pohybovým aparátom či celým ústrojenstvom a taktiež náramne dotvára vkusné oblečenie ako napríklad oblek či smoking...

Na výkon tohto krásneho povolania je potrebné mať určité zručnosti, skúsenosti s materiálmi a ručnou prácou, vedomosti v niekoľkých oblastiach, ako je použitie sústruhov na drevo i kov a iných strojov či materiálov určených na výrobu a obrábanie rôznorodých materiálov. Pri výrobe sa používajú rôzne náročné dekoratívne prvky ako napríklad dierovanie, pieskovanie, prešívanie a vyrezávanie, ktoré je veľmi blízke rezbárstvu či sochárstvu.

Viac