Zoznam produktov výrobcu Kasumi

KASUMI TORA
Vyrobené v japonskom Seki
História a tradícia

Japonské hlavné mesto Seki sa nachádza v strede Japonského súostrovia. Po celé storočia boli meče Seki preslávené ako účinné meče, ktoré sa ani neohýbali, ani nezlomili. Počas občianskych vojen od konca 14. storočia do začiatku 16. storočia. Samurajskí bojovníci uprednostňovali meče Seki. Preto Seki prosperoval a stal sa najslávnejším japonským centrom výroby mečov.

Pri výrobe nožov KASUMI Tora sa naďalej používa starodávna technika japonského výroby mečov, ktorá sa používa už viac ako 780 rokov. To vysvetľuje ich vynikajúcu reznú schopnosť a tvrdosť.

Hlavná rezná čepeľ nožov Kasumi Tora je vyrobená z vysoko uhlíkovej nehrdzavejúcej ocele molybdén-vanád, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre nože. Čepele sú kalené na profesionálne použitie a udržujú si tak ostrejšie ostrie dlhšie.

Rukoväť je vyrobená z dreva magnólie, ktoré sa používa v tradičných japonských kuchynských nožoch už niekoľko sto rokov, čo umožňuje ľahké a pohodlné použitie pri dlhých kuchynských prácach.

Vďaka kráse kuchynských nožov Kasumi Tora s čiernymi rukoväťami z dreva Magnolia vyzerajú tieto nože ladne, napriek tomu silno a dobre pre akýkoľvek štýl varenia.
Viac