Zoznam produktov výrobcu Opinel

Značka Opinel sa zrodila v roku 1890, kedy sa Joseph Opinel z Albiez-le-Vieux vo Francúzsku rozhodol vyrobiť malý skladací nôž pre svojich priateľov, ktorý by bol funkčný, skladný a zároveň lacný.

Nože Opinel zvyknú mať rukoväte z bukového dreva a používajú otočnú poistku Virobloc, ktorou sa zaistí čepeľ v otvorenom, ale aj zavretom stave.


Na nože Opinel sa používajú v zásade dva druhy ocele: uhlíková a nerezová. Dajú sa pomerne ľahko od seba odlíšiť. Tie s uhlíkovou oceľou majú na rukoväti čiernu pečiatku, nerezové zasa červenú. Nerezová verzia má navyše na čepeli vyrazené slovo Inox. V špeciálnych sériách môžu mať aj rukoväť z palisandru, olivového dreva alebo kosti. V ponuke sú tiež štepárske nože a pílky. Každý originál má tiež na čepeli vyrazenú ruku s korunkou. Vyrába sa v niekoľkých veľkostiach, ktoré sa ozančujú číslom. Toto číslo je vlastne dĺžkou čepele. Najmenší predávaný Opinel má 3.5 cm, najdlhší zasa 22 cm. Veľkosť čepele je vyrazená na kovovej otočnej poistke.Jeden z klasických tradičných zatváracích nožov od francúzskej firmy Opinel zaradilo Múzeum moderného umenia v New Yorku medzi 100 najkrajších vecí na svete...

Viac