Handforged Sword Dragon

TR008

Veľmi kvalitná, z veľkej časti ručne robená FUNKČNÁ KATANA s čepeľou vyrobenou z kovanej uhlíkovej ocele v elegantnom prevedení.

Viac detailov

231,00 €

Tovar nie je skladom. Objednáme špeciálne pre Vás.Na objednávku 3 až 4 týždne

Nakúpte ešte za 130,00 € a máte DOPRAVU ZADARMO.

Handforged Sword Dragon je je veľmi kvalitná, z veľkej časti ručne robená katana podľa japonskej výrobnej tradície, konkrétne rodinnej značky Ryumon a Masahiro.

Čepeľ katany je vyrobená z kovanej uhlíkovej ocele, inak povedané karbónovej ocele.

Čepeľ je prirodzenej matnej farby, disponuje žľabom na odtekanie krvi a ostrie je dokonale nabrúsené. Čepeľ je dostatočne pevne uchytená v rukoväti, mosadzná časť pred záštitou tzv. habaki zabezpečuje čo najlepšie uchytenie ostria. Za mosadznou časťou habaki je klasická záštita čiernej farby chrániaca ruku a prsty. Na rukoväti sú dve kovové časti, ktoré sú počiernené a nesú názov tsuba a kashira. Kashira nesie rodinný znak Tokugawi Shogunate kamon. Drevená rukoväť je potiahnutá rajnačou kožou, rayskin tsuka a obalená prepletanou japonskou bavlnou čiernej farby. Rajnačia koža, ktorá slúži ako podklad či pozadie zdobenia rukoväte je bledej krémovej farby.

Čepeľ katany, ktorá je vyrobená z kovanej uhlíkovej ocele je diferenciálne kalená na 58 HRC s dĺžkou 72,5 cm.

Ak hľadáte funkčnú katanu za čo najlepšiu cenu, tak neváhajte a objednajte si ju, prípadne ak je skladom na e-shope, tak si katanu môžete prísť vyskúšať k nám na predajňu. Táto katana je určite to čo hľadáte, teda tým pravým orechovým :-) Ešte raz zdôrazňujeme, že ide o plne funkčnú katanu...

Púzdro katany ( saya ) je v čiernom farebnom prevedení a je ručné maľované, presnejšie zdobené motívom draka zlatou a červenou farbou. Súčasť balenia je taktiež drevený stojan na katanu v čiernom farebnom prevedení.

Celková dĺžka 100,5 cm
Dĺžka čepele 72,5 cm
Hrúbka čepele (v najhrubšom bode) 7,5 mm
Šírka čepele (v najširšom bode) 3 cm
Materiál čepele Uhlíková oceľ
Materiál rukoväte Drevo + čierna bavlna + rayskin tsuka
Puzdro Súčasť balenia
Séria Funkčná katana cca 15. storočie
Materiál Oceľ - drevo - mosadz
Dĺžka rukoväte 28 cm

Napísať recenziu

Handforged Sword Dragon

Handforged Sword Dragon

Veľmi kvalitná, z veľkej časti ručne robená FUNKČNÁ KATANA s čepeľou vyrobenou z kovanej uhlíkovej ocele v elegantnom prevedení.