Zatvárací lovecký nôž - Hunting knife FDS-46SN

FDS-46SN

Zatvárací lovecký ručne vyrábaný nôž z damaškovej ocele 1050/1075.

Viac detailov

1 ks na sklade

150,00 €

Skladom na predajni a e-shopeExpedovanie tovaru do 24 hodín alebo v najbližší pracovný deň

Nakúpte ešte za 130,00 € a máte DOPRAVU ZADARMO.

Zatvárací lovecký nôž - Hunting knife FDS-46SN je absolútne skvost medzi luxusne vyhotovenými zatváracími nožmi určených pre úzku skupinu ľudí. Rozhodne je stvorený pre najnáročnejších zákazníkov a znalcov dobrých nožov. Ide o plne funkčný zatvárací nôž s tvrdosťou ocele vo výške 57-60 HRC. Čepeľ noža je vyrobená z damaškovej ocele 1050 /1075, ktorá disponuje klasickým hladkým ostrím bez zúbkov, chrbtová časť je zdobená vkusným žľabovým výbrusom a na čepeli sa nachádza mosadzný čap na uľahčenie otvárania palcom pravej ruky. Rukoväť je zaujímavá svojou vysokou kvalitou a precíznym dielenským prepracovaním do najmenšieho detailu vrátane ozdobného výbrusu v podobe žľabov rovnakých aké sa nachádzajú na chrbte čepele. Táto nožiarska zdobná technika bohatá na vzorovú rôznorodosť sa na rukoväti nachádza na celom chrbte a rovnako v spodnej časti ako je linerlock poistka... Takto zdobené je celé oceľové jadro rukoväte s mosadznými príložkami po stranách, čo značí, že nôž je stavaný na časté otváranie.

Ozdobná záštita je vyrobená z damaškovej ocele rovnako ako čepeľ noža s označením 1050/1075. Pätka rukoväte, teda jej koniec je vyrobená z rovnakej ocele ako záštita a čepeľ noža. Stred rukoväte tvorí byvolí roh, ktorý si perfektne sadne do každej ruky. Poistku linerlock tvorí mosadzná časť v jadre rukoväte v spodnej časti a to dodáva maximálny komfort pri otváraní čepele, nakoľko ovládanie je bez najmenšej námahy. Súčasťou balenia je kvalitné a vkusné kožené púzdro vyrobené z hovädzej kože. Púzdro sa navlieka na opasok a uzatvára sa pevným kovovým cvokom, takže nôž z púzdra určite nevypadne.

Celková dĺžka 22 cm
Dĺžka čepele 10 cm
Hrúbka čepele (v najhrubšom bode) 3,5 mm
Šírka čepele (v najširšom bode) 3,1 cm
Materiál čepele damašková oceľ 1050/1075
Materiál rukoväte Byvolí roh + damašková oceľ
Typ poistky Liner lock
Puzdro Koža
Typ Lovecký - zatvárací ( luxus stvorený pre lovca )
Dĺžka v zavretom stave 12 cm
Tvrdosť ocele HRC 57-60

Recenzie

Hodnotenie 
Vlasto 10.8.2018
Velká vec

Čakal asi mesiac na tento nôž a môžem dodať,že sa oplatilo. Krásna kresba damašku a sa ľahko otvára,jediné malé mínus je pre mňa,že je trošička ťažší. Ale pri skladbe materiálu nič výnimočné.

  • 1 z 1 ľudí označili, že im tento názor pomohol.

Napíšte recenziu

Napísať recenziu

Zatvárací lovecký nôž - Hunting knife FDS-46SN

Zatvárací lovecký nôž - Hunting knife FDS-46SN

Zatvárací lovecký ručne vyrábaný nôž z damaškovej ocele 1050/1075.