Hunting knife HKDS-50SN2

HKDS-50SN2

Lovecký ručne vyrábaný nôž z damaškovej ocele 1050/1075.

Viac detailov

120,00 €

Tovar nie je skladom. Objednáme špeciálne pre Vás.

Nakúpte ešte za 130,00 € a máte DOPRAVU ZADARMO.

Hunting knife  HKDS-50SN2 je lovecký nôž v atraktívnom prevedení a zaujímavý je použitými materiálmi na jeho výrobu, dielenským prepracovaním a samotným rukopisom nožiara keďže sa jedná o ručne kovaný nôž z Damaškovej ocele. Výsadou pri výrobe je ponechať nožu originálny dizajn.

Jedná sa o lovecký pevnočepeľový nôž vyrobený ručne a zaujímavý je práve svojím dizajnom. Jedná sa o skutý damašok. Čepeľ noža je vyrobená z damaškovej ocele s označením 1050/1075 s tvrdosťou vo výške 57-58 HRC. Keďže ide o prekladanú oceľ = damašok, tak sa skúvajú dve ocele a preto sa uvádza oceľ 1050 s oceľou 1075. Ak ste milovník damaškovej ocele a výlučne ručnej práce tak si určite prídete na svoje. Nôž je doslova pre skutočných znalcov. Samozrejme, že treba rátať i so zvýšenou starostlivosťou nakoľko táto oceľ mierne koroduje. Treba ho držať v suchu a po umytí následne hneď vytrieť do sucha a zdôrazňujeme, že je potrebné ho i zakonzervovať nejakým olejom, aby sa zabránilo prípadnej tvorbe korózie.

Ak sa aspoň minimálne budete o nôž starať tak, že ho budete utierať dosucha a mazať ( myslíme čepeľ noža ), tak budete mať z noža roky len a len radosť.

Rukoväť je vyrobená skutočne zaujímavým spôsobom. Vyrobená je skladaním a vrstvením viacerých materiálov. Koniec rukoväte - pätka je vyrobená z jelenieho rohu, potom pokračuje drevo, mosadz, byvolí roh, ťavia kosť, mosadz, byvolí roh a nakoniec samotná záštita vyrobená z mosadze, ktorá perfektne chráni prsty pred poranením.

Ešte treba vedieť, že ide o nôž s čepeľou so zahnutím mierne dohora a brúsená je spodná časť čepele, tzv. falzeta iba fabricky v dielni nožiarom. Presne ako to je pri klasických nožoch, takže dobrúsiť sa to vždy dá do dokonalosti priamo u nás, nakoľko brúsime na nízkootáčkovej brúske značky TORMEK T-7 chladenej vodou a výlučne len s prírodnými kameňmi až po zrnitosť vo výške 8 000. Dávame si záležať, potrpíme si na profesionalitu v náročných situáciách a samozrejme na samotný servis v rámci gravírovania, brúsenia a leštenia:-)

Súčasťou balenia je raznicami zdobené hnedé púzdro vyrobené z pravej hovädzej kože, ktoré je možné pohodlne nosiť na opasku.

Po zasunutí noža do púzdra, vieme následne nôž zafixovať zdobeným pripínacím cvokom.

Celková dĺžka 29 cm
Dĺžka čepele 15,2 cm
Hrúbka čepele (v najhrubšom bode) 3 mm
Šírka čepele (v najširšom bode) 3,7 cm
Materiál čepele damašková oceľ 1050/1075
Materiál rukoväte Jelení roh, dubové drevo, mosadz, byvolí roh, ťavia kosť, mosadz, byvolí roh a mosadzná záštita.
Puzdro Koža
Séria Hunter
Tvrdosť ocele HRC 57-58

Napísať recenziu

Hunting knife  HKDS-50SN2

Hunting knife HKDS-50SN2

Lovecký ručne vyrábaný nôž z damaškovej ocele 1050/1075.