Lovecký nôž - CARAMEL

caramel

Exkluzívny ručne kovaný nôž z nerez ocele N690, vyrobený na zákazku iba pre nás, predajňu WWW.SUPERNOŽE.SK

Viac detailov

235,00 €

Tovar nie je skladom. Objednáme špeciálne pre Vás.

Nakúpte ešte za 130,00 € a máte DOPRAVU ZADARMO.

Lovecký nôž - CARAMEL nesmie vo vašej zbierke chýbať :-)

Jedná sa o absolútne luxusný a do detailov precízne prepracovaný lovecký nôž s pevnou čepeľou.

Čepeľ noža je vyrobená z vynikajúcej nerezovej ocele N690, disponuje klasickým hľadkým ostrím bez zúbkov a je vo svojom prirodzenom oceľovo striebornom farebnom prevedení s vysokým leskom. Čepeľ loveckého noža je kalená na 60-61 HRC a ide o jednotku tvrdosti ocele, ktorá je v skutku vysoká, takže rezné vlastnosti sú na veľmi vysokej úrovni nehovoriac o zriedkavom brúsení ak sa s nožom bude zaobchádzať správne. Oceľ N690 vynikajúco drží ostrie a po precíznom nabrúsení vydrží naozaj dlho ostrá. Ak si necháte nôž nabrúsiť nami, tak pochopíte čo je to kvalitne a dôsledne na profesionálnej úrovni nabrúsená čepeľ.

Obvykle sa venujeme pri ručnej práci najmä materiálu čepele, konkrétne oceli no oceľ N690 v skutku netreba viac predstavovať. Ona si vás totiž získa najmä v praxi :-)

Sme presvedčený, že oceľ nepotrebuje zbytočne ďalšie slová... Je proste vynikajúca.

Z tohto dôvodu sa teraz budeme venovať skôr materiálom na výrobu rukoväte.

Rukoväť je vyrobená zo stabilizovaného javorového dreva s nádhernou textúrou, nakoľko ide o koreňové tlakové drevo, ktorého vlákna a textúra sú nepravidelné a pokrútené tak, že tvoria vo svojom chaose absolútnu harmóniu.

Príroda vie najlepšie čo robí a ak jej produkt vezme do rúk odborník, tak sa z neho stane umelecké dielo ako je tomu tak i v tomto prípade.

Javorové drevo je povrchovo ošetrené impregnáciou, použitím prírodného ľanového oleja. Povrch rukoväte je leštený tak, že je na dotyk jemný ako sklo.

Ďalší z viacerých materiálov na výrobu rukoväte je materiál kamenín, ktorý je veľmi blízky kameňu podobnému ako mramor, no v tomto prípade sa jedná o tzv. corian ( Korian ).

Takže tento kamenín s názvom corian nájdete i v bežnom živote a ani o tom možno neviete. Často sa vyskytuje v priestoroch a prostredí skôr úžitkového charakteru ako napríklad kuchyňa, alebo kúpelňa... Tento materiál sa používa na výrobu dekoratívnych prvkov do kúpelní a kuchyne kde prichádza do styku s vodou, takže známka odolnosti hovorí o niečom. Materiál je trvácny, veľmi príjemný na dotyk a má zaujímavú krémovo hnedú farbu. Každú časť, každý jeden typ materiálu od seba na rukoväti predeľuje veľmi tenký plátok ocele.

Začiatok rukoväte tvorí pozlátený kov zlátenkou a zlatým mikro práškom.

Toto je presne ten typ noža, pri ktorom sme stratili reč a to nemuselo ísť ani o nejakú exkluzívnu damaškovú oceľ :-) Celkové prevedenie noža hodnotíme ako číslo jedna!

Súčasťou balenia je samozrejme i púzdro na zavesenie na opasok s maximálnym komfortom pri pohybe. Púzdro je vyrobené z hovädzej kože, je tmavo hnedej farby a nôž je v ňom maximálne fixovaný.

Celková dĺžka 24,2 cm
Dĺžka čepele 12,3 cm ( ostrie - 11 cm )
Hrúbka čepele (v najhrubšom bode) 3 mm
Šírka čepele (v najširšom bode) 2,8 cm
Materiál čepele Nerezová oceľ N690
Materiál rukoväte Javorové drevo + kamenín corian + kov
Puzdro Súčasť balenia
Séria Limitovaná
Druh (trieda) - nôž Ručná práca/ručne kovaný nôž/ručne zdobený nôž
Typ Lovecký/poľovný
Dĺžka rukoväte 12,5 cm
Tvrdosť ocele HRC 60-61

Napísať recenziu

Lovecký nôž - CARAMEL

Lovecký nôž - CARAMEL

Exkluzívny ručne kovaný nôž z nerez ocele N690, vyrobený na zákazku iba pre nás, predajňu WWW.SUPERNOŽE.SK