Damascus steel - Hunting knife HKDS-52SN

HKDS-52SN

Lovecký kovaný nôž z damaškovej ocele 1050/1075 ( ručná práca ), s vrstvami preloženia v počte 300.

Viac detailov

95,00 €

Tovar nie je skladom. Objednáme špeciálne pre Vás.

Nakúpte ešte za 130,00 € a máte DOPRAVU ZADARMO.

Hunting knife HKDS-52SN je luxusný lovecký nôž vysokej kvality v exkluzívnom prevedení a zaujímavý je použitými materiálmi na jeho výrobu, dielenským prepracovaním a samotným rukopisom nožiara keďže sa jedná o ručne kovaný nôž z Damaškovej ocele. Výsadou pri výrobe je ponechať nožu originálny rustikálny dizajn. Z noža akoby dýchala sama história a preto tvrdíme, že tento nôž má svoju dušu ako i príbeh a to od svojho zrodu v kováčskej dielni nožiara až po cestu k nám...

Jedná sa o lovecký pevnočepeľový nôž vyrobený ručne a zaujímavý je práve svojím rustikálnym dizajnom. Jedná sa bezpochyby o vysokokvalitný precízne skutý damašok. Čepeľ noža je vyrobená z veľmi kvalitnej a do detailov prepracovanej damaškovej ocele s označením 1050/1075 s tvrdosťou vo výške 57-60 HRC. Keďže ide o prekladanú oceľ = damašok, tak sa skúvajú dve ocele a preto sa uvádza oceľ 1050 s oceľou 1075. Ak ste milovník damaškovej ocele a výlučne ručnej práce tak si určite prídete na svoje. Nôž je doslova pre skutočných znalcov. Samozrejme, že treba rátať i so zvýšenou starostlivosťou nakoľko táto oceľ mierne koroduje. Treba ho držať v suchu a po umytí následne hneď vytrieť do sucha a zdôrazňujeme, že je potrebné ho i zakonzervovať nejakým olejom, aby sa zabránilo prípadnej tvorbe korózie.

Ak sa aspoň minimálne budete o nôž starať tak, že ho budete utierať dosucha a mazať ( myslíme čepeľ noža ), tak budete mať z noža roky len a len radosť...

Je to kúsok, ktorý si proste zamilujete :-)

Rukoväť je vyrobená skutočne zaujímavým spôsobom. Vyrobená je spojením dvoch materiálov. Koniec rukoväte - pätka je vyrobená z mosadze leštenej do vysokého lesku, stredná časť rukoväte, teda jej črienky sú vyrobené z byvolieho rohu čiernej farby a nakoniec samotná záštita je vyrobená z mosadze rovnako ako pätka rukoväte... Bezpochyby ide o maximálne pevný, bezpečný a masívny nôž.

Koniec rukoväte si môžete vkusne ozdobiť nejakou šnúrkou, alebo koženým lankom, pretože pätka disponuje malým otvorom slúžiacim na prevlečenie lanka, ktoré sa dá využiť na zavesenie v prípade potreby, alebo potreby skrášlenia noža.

Ešte treba vedieť, že ide o nôž v tvare dýky so zahnutím mierne nadol a brúsená je spodná časť čepele, tzv. falzeta. Brúsenie je prevedené iba fabricky v dielni nožiarom, ktorý tento krásny nôž vyrábal... Presne ako to je pri klasických nožoch, takže dobrúsiť sa to vždy dá do dokonalosti priamo u nás, nakoľko brúsime na nízkootáčkovej brúske značky TORMEK T-7 chladenej vodou a výlučne len s prírodnými kameňmi až po zrnitosť vo výške 8 000. Dávame si záležať, potrpíme si na profesionalitu v náročných situáciách a samozrejme na samotný servis v rámci gravírovania, brúsenia a leštenia:-)

Súčasťou balenia je raznicami zdobené tmavohnedé púzdro vyrobené z pravej hovädzej kože, ktoré je možné pohodlne nosiť na opasku.

Po zasunutí noža do púzdra, vieme následne nôž zafixovať lesklým cvokom, ktorý je v striebornom farebnom prevedení.

Toto je voľba pre tích najnáročnejších znalcov nožov, pre Vás a nás GURMÁNOV :-D

Tento nôž je vyrábaný ručne, preto sú prípustné možné odchýlky od vyobrazeného noža.

Celková dĺžka 25,4 cm
Dĺžka čepele 13 cm
Hrúbka čepele (v najhrubšom bode) 4 mm
Šírka čepele (v najširšom bode) 3,5 cm
Materiál čepele damašková oceľ 1050/1075
Materiál rukoväte byvolí roh + mosadz
Puzdro Koža
Dĺžka rukoväte 12,5 cm
Tvrdosť ocele HRC 57-60

Recenzie

Hodnotenie 
Alex 22.11.2018
Bomba

Bombovy noz! Velmi som spokojny. Dakujem

Napíšte recenziu

Napísať recenziu

Damascus steel - Hunting knife HKDS-52SN

Damascus steel - Hunting knife HKDS-52SN

Lovecký kovaný nôž z damaškovej ocele 1050/1075 ( ručná práca ), s vrstvami preloženia v počte 300.