Hunting knife HKDS-28SN

HKDS-28SN

Lovecký ručne vyrábaný nôž z damaškovej ocele 1050/1075.

Viac detailov

1 ks na sklade

126,00 €

Skladom na predajni a e-shopeExpedovanie tovaru do 24 hodín alebo v najbližší pracovný deň

Nakúpte ešte za 130,00 € a máte DOPRAVU ZADARMO.

Hunting knife HKDS-28SN je lovecký pevnočepeľový nôž vyrobený ručne a zaujímavý je práve svojím rustikálnym dizajnom. Jedná sa bezpochyby o vysokokvalitný precízne skutý damašok. Čepeľ noža je vyrobená z veľmi kvalitnej a do detailov prepracovanej damaškovej ocele s označením 1050/1075 s tvrdosťou vo výške 57-60 HRC. Keďže ide o prekladanú oceľ = damašok, tak sa skúvajú dve ocele a preto sa uvádza oceľ 1050 s oceľou 1075. Ak ste milovník damaškovej ocele a výlučne ručnej práce tak si určite prídete na svoje. Nôž je doslova pre skutočných znalcov. Samozrejme, že treba rátať i so zvýšenou starostlivosťou nakoľko táto oceľ mierne koroduje. Treba ho držať v suchu a po umytí následne hneď vytrieť do sucha a zdôrazňujeme, že je potrebné ho i zakonzervovať nejakým olejom, aby sa zabránilo prípadnej tvorbe korózie.

Ak sa aspoň minimálne budete o nôž starať tak, že ho budete utierať dosucha a mazať ( myslíme čepeľ noža ), tak budete mať z noža roky len a len radosť...

Je to kúsok, ktorý si proste zamilujete :-)

Rukoväť je vyrobená skutočne zaujímavým spôsobom. Vyrobená je skladaním a vrstvením viacerých materiálov a to konkrétne tvrdého dreva, byvolieho rohu, mosadze, kosti a jelenieho parohu. Treba sa vyvarovať zbytočným nárazom a úderom na záštitu, pretože je vyrobená z byvolieho rohu. Inak ide o maximálne pevný a masívny nôž. Mosadzná časť na rukoväti a chrbát čepele majú jedno spoločné, konkrétne zlatnícky spôsob zdobenia zárezmi a vkusnými žľabmi.

Ešte treba vedieť, že i keď má nôž tvar dýky, tak brúsená je iba spodná časť čepele, tzv. falzeta... Presne ako to je pri klasických nožoch, takže vrchná časť je samozrejme tupá.

Súčasťou balenia je raznicami zdobené tmavohnedé púzdro vyrobené z pravej hovädzej kože, ktoré je možné pohodlne nosiť na opasku.

Po zasunutí noža do púzdra, vieme následne nôž zafixovať zdobeným pripínacím cvokom.

Celková dĺžka 28 cm
Dĺžka čepele 15,5 cm
Hrúbka čepele (v najhrubšom bode) 4 mm
Šírka čepele (v najširšom bode) 3,2 cm
Materiál čepele damašková oceľ 1050/1075
Materiál rukoväte Drevo-byvolí roh-mosadz-kosť-jelení paroh
Puzdro Koža
Typ Lovecký
Tvrdosť ocele HRC 57-60

Recenzie

Hodnotenie 
Ladislav 23.6.2016
Wau

vyzera fakt dobre

Napíšte recenziu

Napísať recenziu

Hunting knife HKDS-28SN

Hunting knife HKDS-28SN

Lovecký ručne vyrábaný nôž z damaškovej ocele 1050/1075.