Značky Je tu 55 značiek

 • Beltrame Coltellerie

  Talianska firma založená v roku 1953. Zakladateľ Marcello Beltrame a jeho potomkovia vyrábajú klasické talianske vyskakovačky s originálnym názvom "Stiletto". Výrobky sú známe po celom svete vďaka svojej kvalite a "charizme"...

 • Bestech Knives

  Bestech nože sú vyrobené z moderných populárnych materiálov. Kvalitné prevedenie a atraktívny dizajn v spojení s dobrou nízkou cenou robia z týchto nožov zaujímavý artikel na našom trhu.

 • Böker

  História značky Böker siaha do 17. storočia a jej produkty boli radené medzi popredné v Nemecku už v minulosti. Hermann a Robert Böker sa v roku 1829, vzhľadom na nepokojné pomery rozhodli začať s produkciou šablí.

 • Cold Steel

  Cold Steel je americká firma z mesta Ventura v Kalifornii. Cold Steel používa na výrobu nožov oceľ Carbon V, ktorá má vysoký obsah uhlíka. Ďalšiu oceľ ktorá sa používa na nože je San Mai III. Neobvyklý proces kalenia je výrobným tajomstvom firmy.

 • Damascus Steel

  Damascus Steel je značka, ktorá sa špecializuje výlučne na ručnú výrobu pevnočepeľových a zatváracích nožov z damaškovej ocele. Výrobca ponúka širokú škálu nožov s rôznym dizajnom, štruktúrou a mnohopočetným preložením ocele. Vrstvenie ocele je autenticitou ručnou prácou, ktorú ocenujú najmä milovníci damaškovej ocele. Výrobca je zameraný vyslovene na výrobu prekladanej ručne kovanej damaškovej ocele, z ktorej sa konkrétne modely nožov nájdete v našej ponuke.

  Pravdou je, že tieto nože si vyžadujú zvýšenú starostlivosť z dôvodu prirodzenej oxydácie. Sme ale presvedčený, že každý milovník damašku chápe takýto druh starostlivosti a ocení jej ručné spracovanie. Výsadou výrobcu je špičkové prevedenie ocele z hľadiska textúry ocele prekladaných vrstiev, luxusný dizajn a v neposlednom rade i samotná funkčnosť nožov.

 • Dankung

  Dankung je japonský výrobca, značka s dlhoročnou tradíciou s vysokými nárokmi na kvalitu a funkčnosť. Dankung je veľkou tradíciou o čom svedčí samotný zdĺhavý proces výroby založený na zlievaní kovov, konkrétne viacerých tipov ocelí, aby dosiahli tú najlepšiu oceľ podľa vlastných predstáv. Výsledkom dôsledného zlievania, kutia a následného kalenia ocele je ergonomicky prepracované oceľové telo praku s vysokou tvrdosťou a odolnosťou voči opotrebovaniu či nárazu, ktoré sa vynikajúco drží. Každý jeden model praku disponuje kvalitným naviazaním na rukoväti v podobe nylónu, alebo latexového materiálu. Tieto materiály sa osvedčili v testoch a hlavne v praxi vzhľadom na dlhoročnú prax a skúsenosti výrobcu. Praky Dankung majú praktický malý výrez na oku cez ktoré je guma osadená. Výrez je veľkou výhodou, pretože pri výmene gumy neničíte ani gumu ani nepoškodíte žiadnym spôsobom prak. Stačí gumu natiahnuť blízko pri očku tela praku a bez problémov ju dostanete dnu, alebo von. Gumy sú vyrábané z veľmi elastického latexu a kaučukovej gumy. Tieto materiály zabezpečujú ohromne rýchlu a presnú streľbu.

  Výsadou výrobcu vždy bolo vyrobiť prak, ktorý bude v tak vysokej kvalite, aby si ho obľúbili vyslovene najnáročnejší strelci, v konečnom dôsledku lovci. Toto je dôvod prečo sa hovorí o loveckých prakoch ak hovoríme o značke Dankung. V Japonsku je to normálne, že idete do prírody loviť malú zver loveckým prakom Dankung, ktorý je stelesnením dokonalej a kompaktnej veľmi účinnej zbrane.

  V krajinách, v ktorých je lov s prakom zakázaný, tak tam je tento prak veľkou zábavou pretože sa vymaňuje z bežného šedého priemeru a radí sa do kategórie TOP prakov.

  Vysoká kvalita, materiály, precízne prevedenie a komfortná streľba presvedčí každého o kvalitách a pozitívach prakov značky Dankung.

 • Elite Force

  Elite Force je nemecká značka, ktorá sa vyrába na Taiwane.

  Výrobcovia prišli na trh s myšlienkou vyrábať vrámci veľmi dostupnej ceny čo najlepšie nože. Podľa nás sa im to podarilo. Nože sú pomerne v nízkych cenových reláciách a kvalita je naozaj chváli hodná. V podstate značku vystihuje nemecká precíznosť, dielenské prepracovanie a veľmi dobrá kvalita použitých materiálov. Výrobca používa bežne nerezovú oceľ 420 a 440, najčastejšie nerezovú oceľ 440C, ktorá je naozaj jedna z tých lepších ocelí...

  V podstate o oceli 440C sa dá povedať, že od nej začínajú tie ozajstné ocele.

  Výrobca má na výrobu rukovätí v obľube materiály ako sú micarta, špeciálny tvrdený plast a často je to materiál G10. Široký výber typov nožov zabezpečuje, že si vyberie naozaj každý. V ponuke sú záchranárske, bojové a pracovné nože.

 • Elk Ridge

  Nože značky Elk Ridge sú vyrábané američanmi pre zberateľov, outdoorových nadšencov, poľovníkov a lovcov. Značka Elk Ridge je vyrábaná firmou Master Cutlery podľa jej najvyšších štandardov. Vzhľadom k tomu, že sú vyrobené v zahraničí, sú schopní ponúknuť tieto kvalitné nože za nižšie ceny.

 • FAYET CANNES 1909

  Niečo o rodinnej firme "FAYET CANNES" ktorá sa špecializuje a zameriava na výrobu špičkových vychádzkových palíc a my, celý tím www.supernoze.sk vám prinášame kvalitu tejto rodinnej značky s veľmi atraktívnym dizajnom, ktorý je stelesneným luxusom.

  Naše know-how od roku 1909 až dodnes...

  Spoločnosť "Fayet Rousseau" bola založená v roku 1909 Georgesom Fayetom, ktorá sa špecializuje na výrobu rukovätí a palíc/tyčí pre dáždniky, slnečníky a dnes najmä vychádzkových palíc, ktoré sú buď na závit/otočené alebo iba výsuvné, tvarované, rovné, z jedného alebo i z viacerých materiálov v kombinácii napríklad s rohom alebo galalitom - tvrdý syntetický plast vyrobený reakciou kazeínu a formaldehydu.

  Rodinné združenie, ktoré sa čoraz viac špecializovalo na výrobu vychádzkových palíc, pridalo k svojej produkcii zakrivenie exotického dreva remeselnou technikou, ktorá sa stala tradíciou odovzdávanou z generácie na generáciu a to je presne to čo mi uprednostňujeme a v zásade vyhľadávame, aby sme pre vás stále prinášali niečo čo inde mizne a vytráca sa... Reč je o spojení remeselnej činnosti s niečím praktickým a zároveň veľmi elegantným.

  Jean-Luc Fayet, vnuk zakladateľa Georga Fayeta, pokračoval v roku 1986; názov spoločnosti je "Fayet Roger & son". V roku 1988 sa spoločnosť stala "SARL Fayet ™ Cane Manufacture".

  Dnes je spoločnosť umiestnená "artisanal de Bournat" v Orléate v oblasti Auvergne uprostred Francúzska, 400 km južne od Paríža. V spoločnosti pracuje jedenásť ľudí.

  Takže jediné čo sa dá povedať je, že klobúk dole pre týmto výrobcom, ktorý uznáva roky jednu a tú istú myšlienku ako i my www.supernoze.sk a to nás spojilo.

  Hovoríme o výstižnej vete, ktorá znie: že nie je dôležitá kvantita, ale kvalita a jedenásť zamestnancov v tejto vo svete uznávanej rodinnej firme je tomu iba dôkazom. Keď jedenásť ľudí dokáže a stíha vyrábať do celého sveta, tak potom je na mieste ak povieme, že klobúk dole. Kvalitu a prevedenie si nesmierne na výrobcovi vážime a tešíme sa z nášho nového prírastku do našej "nožikárskej rodiny" ktorú vám prinášame na náš trh.

 • FOX KNIVES®

  Talianska firma založená v roku 1977. Sortiment je široký od nožov na bežné používanie až po špeciálne armádne taktické nože (Military Division). Od roku 2008 je FOX KNIVES® certifikovaný dodávateľ nožov pre vojská NATO.

 • Gerber

  Spoločnosť Gerber bola založená v roku 1939 a sídli v Portlande, Oregon, USA. Výrobky značky Gerber sú navrhované pre vojakov, poľovníkov, remeselníkov a milovníkov prírody. Gerber vždy splní Vaše očakávania.

  0 produktov

 • Glock

  Glock je rakúsky výrobca špičkových zbraní a vojenskej výbavy, pomenovaný po svojom zakladateľovi Gastonovi Glockovi. V súčasnosti je známy najmä ako výrobca pištolí s polymérovým rámom, taktického príslušenstva a veľmi kvalitných armádnych nožov. 

  Firma bola založená v roku 1963 v meste Deutsch-Wagram pri Viedni. Pôvodne vyrábala plastové záclonové tyče a zásuvky, v 70. rokoch začala pre armádu dodávať guľometné nábojové pásy, cvičné granáty, zákopové lopatky a poľné nože. 

  Začiatkom roku 1980 Gaston Glock zareagoval na armádnu požiadavku na novú krátku palnú zbraň. Napriek tomu, že nemal skúsenosti s vývojom palných zbraní, podarilo sa mu v apríli 1981 patentovať svoje riešenia a v máji 1982 poslal prvú vzorku rakúskej armáde. Armáda pištoľ prijala a následne sa Glocky rozšírili po celom svete, vrátane špičkových armádnych nožov.

 • Haller Messer

  Nemecký výrobca širokého spektra nožov, ktorý sa riadi pravidlom "za málo peňazí veľa muziky". Nože sú vyrábané precízne a kvalitne napriek nízkej cene.

  Ak hľadáte tzv. zlatú strednú cestu, tak toto je tá správna cesta.

 • Joker

  Vyrába a distribuuje nože (prevažne športové) do 30 štátov už od roku 1987. Od svojho založenia, spojila do dokonalej jednoty umelecké remeslo, tradíciu a modernú technologickú produkciu.

 • Kanetsune

  Nože s dlhoročnou tradíciou cez 800 rokov, nádherné na pohľad, s mimoriadnou ostrosťou. V Seki City, meste listov je najväčši počet japonských mečiarov a nožiarov v celom Japonsku. Majstri mečov a nožov, pokračujú v tomto nenapodobiteľnom remesle už stovky rokov a dedia tradíciu klasickej  japonskej výroby mečov a nožov, z generácii na generáciu. V súčastnej dobe sa tieto vynikajúce nože a meče vyvážajú do celého sveta. Oceľ VG-10 se stala známou aj vďaka nožiarskej spoločnosti Spyderco. Okrem tradičných japonských mečov a nožov firma vyrába aj kvalitné kuchynské nože a nožnice. Majster Kanetsune Seki, je najlepší majster kováč v Japonsku spája vo svojej práci históriu, spolu s tradíciou, ktorú vkladá do výrobkov Kanetsune Knives. Všetky nože Kanetsune sú originály vyrobené v Japonsku v Seki City.

 • Kizlyar

  Dagestanská spoločnosť KIZLYAR dodáva chladné zbrane pre ruské ozbrojené sily a zložky špeciálneho určenia Spetsnaz. Kvalitou sa radia tieto nože k absolútnej svetovej špičke.

 • Lansky

  Americký výrobca Lansky Sharpeners, je známy po celom svete svojimi kvalitnými sadami na brúsenie za rozumnú cenu, ako aj širokým sortimentom ďalších výrobkov. Všetky výrobky sú navrhnuté tak, aby spĺnali bezpečnostné normy.

 • LionSTEEL

  Spoločnosť LionSteel vznikla v roku 1969 v meste Maniago, kde je výroba nožov rovnako tradičná ako v nemeckom Solingene. Založil ju pán Gino Pauletta, a bola zameraná predovšetkým na zmluvné výroby nožov iných výrobcov. O niekoľko rokov neskôr spoločnosť začala vyrábať prvé nože podľa svojich vlastných návrhov a vzniká tak značka LionSTEEL. Meno továrne dala kamenná socha leva stojacého pred budovou a materiál z ktorého sú nože vyrábené. Koncom devädesiatich rokov sa do práce pripojujú aj traja synovia zakladatela, John, Daniel a Maximus. V tej dobe spravila spoločnosť veľký skok v kvalite, zavedením číslicových rezných strojov. V tom období má firma pätnásť zamestnancov a svoje výrobky predáva nie len v Európe, ale aj v USA. Orientuje sa na výrobu nožov tej najvyššej kvality. Filozófiou firmy je dodávať nože vyrobené výhradne v Taliansku. Žiadný z nožov ani z ich komponentov nie sú vyrobené v Ázii.

 • M-Tech USA

  M-Tech USA je americký výrobca nožov. Výrobky podliehajú veľmi prísnym koncovým kontrolám. Produkty sú v širokom sortimente rôznych typov nožov vrátane bojových a taktických.

 • Magnum by Böker

  Moderná firma Böker v Soligene je nielen výrobcom nožov, ale aj veľkoskladom. Böker vyrába nože podľa vlastných návrhov, nože navrhnuté známymi nožiarmi, alebo ich necháva vyrábať u iných firiem. Vlastné nože uvádza na trh pod značkami Böker alebo Magnum by Böker.
  Už roky zachováva sériu Gill Hibben, jedná sa o umelecké zberateľské nože. Unikátnu sériu tvoria nože Kalašnikov. Jedná sa o zatváracie nože, ktoré navrhol známy nožiar Dietmar Pohl.

 • Marksman

  Americké praky Marksman sú určené pre strelbu prakom ako koníček, alebo aj pre lovcov. V naších podmienkach sice zákon neumožňuje lov prakom, ale v USA sa bežne poľuje na vtáky do velkosti bažanta.

 • Martinez Albainox

  Španielska firma Martinez Albainox so sídlom v Albacete je zameraná na výrobu tradičných, ale i darčekových nožov a pod.

 • Master Cutlery

  Americký výrobca a predajca nožov, mečov, historických a filmových replík, fantasy...

 • Master USA

  Americký výrobca chladných zbraní s veľmi širokým sortimentom produktov, s dobrou kvalitou, za rozumné ceny...

 • Miguel Nieto

  Nože španielskej značky Miguel Nieto s viac než storočnou históriou sú vyrábané modernými technológiami. Nože Miguel Nieto pochádzajú z juhovýchodu  Španielska z mesta Albacete, ktoré je od 16. storočia známe tradičnou výrobou nožov. Nože Miguel Nieto sú synonymum tradície a kvality s moderným dizajnom.

 • Mikov

  Český výrobca Mikov, je na Slovensku značka s dlhoročnou tradíciou. Nože Mikov pochádzajú z českého mesta Mikulášovice. Hoci jej monopol sa po revolúcii s otvorením trhu skončil, výroba stále pokračuje. Vyrába lovecké nože, vreckové nože, zatváracie nože, armádne nože, kuchynské nože, mäsiarske nože, remeselnícke nože, rybárske nože , športové nože a špeciálne nože.

 • Morakniv

  Nože Morakniv boli vyrábané v meste Östnor už pred sto rokmi. Vyrábali sa v každej domácnosti, kde se tieto nožiarske skúsenosti predávali z generácie na generáciu. Dnes sú tieto skúsenosti sústredené pod jednú strechu. V dnešnej dobe, sa používajú racionálne metódy pre prenos remeselnej tradície k modernej strojnej výrobe. Dôležitou časťou úspechu nožov Morakniv je, že firma spolupracuje s odborníkmi. Mora of Sweden bola založená v roku 2005 spojením firiem Frosts a KJ Eriksson. Názov firmy odráža dôležitú spojitosť medzi našimi produktami, mestom Mora a švédskym pôvodom. Morakniv® (Mora nôž) je vždy 100% produktom Mora of Sweden vyrobeným vo Švédsku. Společnost je stále riadená majteľmi Frosts a KJ Eriksson. Morakniv sa hlavne zameriava na výrobu nožov a vrtákov na lad, ktoré sa dodávajú do celého sveta. Všetký produkty produkty sú vyrábané výhradne vo Švédsku!

 • Mr. Blade

  Mr.Blade je značka nožov, ktoré si necháva vyrábať u Čínskeho partnera firma Kizlyar.

  Aby bola dosiahnutá maximálna kvalita a stabilita výroby, firma Kizlyar hľadala tohto partnera skoro 2 roky a je jasné, že išlo o správne rozhodnutie...

 • Muela

  Svetoznámy španielsky výrobca kvalitných nožov s dlhoročnou tradíciou - od roku 1952. Zakladateľom spoločnosti španiel Eladio Muela. Široký sortiment produktov - zatváracie nože, poľovné nože, dýky...