Sada Kinzhal dýky s picími rohmi-Подарочный набор

KDPR

Obsahom luxusnej kufríkovej sady je exkluzívna dobová replika Kinzhalu s picími rohmi.

Viac detailov

186,50 €

Tovar nie je skladom. Objednáme špeciálne pre Vás.

Nakúpte ešte za 130,00 € a máte DOPRAVU ZADARMO.

Sada Kinzhal dýky s picími rohmi - Подарочный набор ponúka exkluzívne prevedenie dobovej dýky Kinzhal s dvomi picími rohmi. Sada je balená v darčekovej kufríkovej kazete, ktorá je vyrobená z dreva potiahnutého koženkovou fóliou, ktorá imituje hnedú kožu... Pánty kufríku, madlo a rovnako i zámky - klipsne sú vyrobené z mosadze vo vysokom lesku a tým sa kladie dôraz na luxusné prevedenie v každom malom detaile...

Táto darčeková exkluzívna sada je profesionálne prevedenie ručnej práce, dokonalo prepracovanej historickej repliky dýky ruských cárov z čias dávnych dôb. Špičková kvalita, autenticita doby a kvalitná ručná práca si idú ruka v ruke s absolútnou exkluzivitou ruských nožiarov/ výrobcov mečov. Jedná sa o tím profesionálov zaoberajúcich sa iba ruskou históriou a ruskými chladnými zbraňami, ktoré sa vyrábajú za ceremoniálnym, alebo výstavným účelom. Takéto dýky a meče kinzhal nájdeme na bohato vykladaných a zdobených stenách interiérov historických budov kráľov- cárov, panovníkov Ruska, ktoré samozrejme siahajú do hĺbky temného stredoveku. Toto je niečo čo si naozaj nikde nekúpite... Je to nádherný a luxusný kúsok do interiéru na stenu, ktorý hovorí za všetko. Ak ste zberateľmi, milovníkmi historických chladných zbraní, bohato zdobených nožov-mečov-dýk a zároveň skutočnej kvality, tak takýto cukrík vám nesmie doma chýbať. Rustikálny dizajn sa nesmierne hodí do interiéru, ktorý je rovnakého dobového zamerania...

Čepeľ kinzhalu je vyrobená z klasickej bežnej nerezovej ocele, disponuje klasickým hľadkým ostrím bez zúbkov a je vo svojom prirodzenom oceľovo striebornom farebnom prevedení. Čepeľ je zaujímavá ozdobnou tematikou, v tomto prípade vyobrazením zvieraťa, konkrétne rysa technikou gravírovania laserom. Pekný ozdobný motív sa nachádza iba z jednej strany čepele.

Stred čepele je vybavený dvomi klasickými žliabkami, ktoré slúžia ako kanáliky na odtekanie krvi a nájdeme ich po oboch stranách čepele. Čepeľ je brúsená, plne ostrá a samotný hrot sa agresívnym spôsobom zužuje, tak aby v dávnych dobách ľahko prenikal do živého...

Rukoväť je vyrobená z kovu, konkrétne z mosadze, ktorá je bohato zdobená ručne maľovanými okvetnými motívmi a tieto ozdobné prvky sú vyplnené prevažne čiernou farbou, ktorá dodáva rukoväti dokonalý rustikálny vzhľad. Každé jedno vypĺňanie farbou je robené výlučne ručnou prácou a dobovou technikou. Farba je nanášaná do tepaného kovu tak, aby vyplnila tepané ornamenty a tie sú v konečnom dôsledku maximálne exkluzívne.

To isté platí o samotnom ručne maľovanom púzdre tohto kinzhalu.

Korpus púzdra je vyrobený z kovu, konkrétne z mosadze, ktorý je celý precízne a do detailov ručne maľovaný a tepaný. Jednoducho povedané, jedná sa o rovnaké prevedenie a techniku ako pri výrobe rukoväte a jej zdobenia. Bohaté zdobenie púzdra je výsledkom ručného maľovania, teda nanášaním tenkej vrstvy čiernej a striebornej farby. Ornamenty sú do hĺbky vyrážané technikou tepania kovu. Stred rukoväte vynikajúco dotvára honosne pôsobiaci červený kameň ( v tomto prípade plast ), ktorý je vo vypuklom ovále osadený a vyzerá naozaj dobre. Zadná strana púzdra je zdobená menej, no rovnakou technikou a spôsobom nanášania farby na tepaný kov - mosadz ako je predná- reprezentatívna strana púzdra. Rovnako je vyhotovená samotná rukoväť... Ide o absolútne rustikálne prevedenie a autenticitu doby.

Dizajn Kinzhalu pôsobí dojmom, že sa jedná o chladnú zbraň vyhotovenú zo zlata, ktoré by sme v plne funkčnom originály jednoznačne našli, no tam by sa cena počítala v niekoľkých tisícoch eur. Na kvalitnú repliku mosadz bohato stačí a výsledok je skutočne impozantný.

Púzdro disponuje dekoratívnym závesným systémom v podobe malej retiazky.

Tento typ kinzhalu patril vysokopostaveným bojovníkom z vyššej vrstvy ruskej šľachty, ktorý si pripísali mnoho víťazstiev na bojovom poli pod ich velením, napríklad velitelia a dôstojníci. Čím vyššia hodnosť, tým bohatšie bolo zdobenie kinzhalu.

Keď sme si už povedali čo to o dýke a darčekovom balení v kufríkovej kazete, tak je čas povedať o ďalších veciach v balení. Balenie obsahuje dva luxusné picie rohy, ktoré sú vyrobené z pravého byvolieho rohu, ktorý je skutočne krásny a leštený do vysokého lesku. Bohato zdobený náustok - manžeta je vyrobená z tenkého kovu, ktorý je postriebrený a to isté platí o ukončovacej časti picieho rohu, ktorá je zakončená guľôčkou. Obe postriebrené časti picieho rohu spája dekoratívna retiazka slúžiaca na zavesenie rohu na stenu... V dávnych dobách sa nosili picie rohy za opaskom, na opasku v koženom púzdre, alebo na podobnej retiazke... Rohy neslúžia na pitie i keď si myslíme, že by sa to dalo. Skúsiť to môžete no nevzťahuje sa na to záruka keďže ide o dekoračný historický predmet - repliku.

Zdôrazňujeme, že sa jedná o profesionálne prevedenie historickej repliky, ktorá slúži zásadne iba ako ozdobný prvok interiéru, konkrétne na stenu. V žiadnom prípade neslúži na šerm, násilne a výrazné údery do tvrdých materiálov, páčenie a iné tomu podobné nesprávne zaobchádzanie!

MADE IN RUSIA !!!

Celková dĺžka 55,5 cm - dýka v púzdre / 48,5 cm - dĺžka dýky
Dĺžka čepele 33,5 cm
Hrúbka čepele (v najhrubšom bode) 4 mm v presnom strede
Šírka čepele (v najširšom bode) 3,3 cm
Materiál čepele Nerez oceľ
Materiál rukoväte mosadz
Puzdro Súčasť balenia
Séria Luxusná - profesionálne ručne prepracovaná historická replika
Obsah, objem Kinzhal dýka, kufrík - balenie, dva picie rohy
Typ Dekoratívna historická replika
Trieda A ( najvyššia kvalita repliky )
Dĺžka rukoväte 15 cm

Napísať recenziu

Sada Kinzhal dýky s picími rohmi-Подарочный набор

Sada Kinzhal dýky s picími rohmi-Подарочный набор

Obsahom luxusnej kufríkovej sady je exkluzívna dobová replika Kinzhalu s picími rohmi.