Kinzhal dýka postriebrená - Кинжал посеребреный

KDP

Profesionálne prevedenie ručnej práce, dokonalo prepracovanej historickej repliky dýky ruských cárov z čias dávnych dôb.

Viac detailov

1 ks na sklade

200,00 €

Skladom na predajni a e-shopeExpedovanie tovaru do 24 hodín alebo v najbližší pracovný deň

Nakúpte ešte za 130,00 € a máte DOPRAVU ZADARMO.

Kinzhal dýka postriebrená - Кинжал посеребреный je profesionálne prevedenie ručnej práce, dokonalo prepracovanej historickej repliky dýky ruských cárov z čias dávnych dôb. Špičková kvalita, autenticita doby a kvalitná ručná práca si idú ruka v ruke s absolútnou exkluzivitou ruských nožiarov/ výrobcov mečov. Jedná sa o tím profesionálov zaoberajúcich sa iba ruskou históriou a ruskými chladnými zbraňami, ktoré sa vyrábajú za ceremoniálnym, alebo výstavným účelom. Takéto dýky a meče kinzhal nájdeme na bohato vykladaných a zdobených stenách historických budov kráľov- cárov, panovníkov Ruska, ktoré samozrejme siahajú do hĺbky temného stredoveku. Toto je niečo čo si naozaj nikde nekúpite... Je to nádherný a luxusný kúsok do interiéru na stenu, ktorý hovorí za všetko. Ak ste zberateľmi, milovníkmi historických chladných zbraní a zároveň skutočnej kvality, tak takýto cukrík vám nesmie doma chýbať. Rustikálny dizajn sa nesmierne hodí do interiéru, ktorý je rovnakého dobového zamerania...

Čepeľ kinzhalu je vyrobená z nerezovej ocele, disponuje klasickým hľadkým ostrím bez zúbkov a je v rustikálnej oceľovo matnej/čiernej farbe-autenticita doby.

Stred čepele je vybavený klasickým žliabkom, ktorý slúži ako kanálik na odtekanie krvi a nájdeme ho po oboch stranách čepele. Čepeľ je brúsená, plne ostrá a samotný hrot sa agresívnym spôsobom zužuje, tak aby v dávnych dobách ľahko prenikal do živého...

Rukoväť je vyrobená z kovu, konkrétne z bronzu, ktorý je potiahnutý striebrom ( postriebrená rukoväť ) a následne ozdobné prvky sú vyplnené čiernou farbou, ktorá dodáva rukoväti dokonalý rustikálny vzhľad. Každé jedno vykladanie striebrom, postriebrenie či iné ozdobné prvky sú robené výlučne ručnou prácou a dobovou technikou.

To isté platí o samotnom ručne maľovanom púzdre tohto kinzhalu.

Korpus púzdra je vyrobený z kovu, z bronzu, ktorý je celý precízne a do detailov postriebrený. Bohaté zdobenie púzdra je výsledkom ručného maľovania, teda nanášaním tenkej vrstvy čiernej farby. Ornamenty sú do hĺbky vyrážané technikou tepania kovu. Zadná strana púzdra je ponechaná celá v striebrom nanášanej podobe, aby sa tak ponechal rustikálny dizajn opotrebovaného kovu, ktorý si prešiel ťažkým bojom a podpísal sa naň zub času :-)

Táto strana je bez akéhokoľvek ornamentu a jej krásou je práve táto absolútna jednoduchosť.

Púzdro disponuje dekoratívnym závesným koženým putkom čiernej farby.

Zdôrazňujeme, že sa jedná o profesionálne prevedenie historickej repliky, ktorá slúži zásadne iba ako ozdobný prvok interiéru, konkrétne na stenu. V žiadnom prípade neslúži na šerm, násilne a výrazné údery do tvrdých materiálov, páčenie a iné tomu podobné nesprávne zaobchádzanie!

MADE IN RUSIA !!!

Celková dĺžka 50 cm
Dĺžka čepele 39 cm
Hrúbka čepele (v najhrubšom bode) 4 mm
Šírka čepele (v najširšom bode) 2,9 cm
Materiál čepele Nerezová oceľ
Materiál rukoväte bronz, striebro
Puzdro Súčasť balenia
Séria Luxusná profesionálne ručne prepracovaná historická replika
Typ Dekoratívna historická replika
Trieda A ( najvyššia kvalita repliky )
Dĺžka v zavretom stave 56 cm
Dĺžka rukoväte 11,5 cm

Napísať recenziu

Kinzhal dýka postriebrená - Кинжал посеребреный

Kinzhal dýka postriebrená - Кинжал посеребреный

Profesionálne prevedenie ručnej práce, dokonalo prepracovanej historickej repliky dýky ruských cárov z čias dávnych dôb.