Free shipping Kanetsune Sazanami Náhľad

Kanetsune Sazanami KB-414

KB-414

Vysokokvalitný nôž z modrej uhlíkovej damascus ocele s 15. vrstvami preloženia s tvrdosťou 61-62 HRC.

Viac detailov

160,00 €

Tovar nie je skladom. Objednáme špeciálne pre Vás.

Nakúpte ešte za 130,00 € a máte DOPRAVU ZADARMO.

Každý rok prináša do sveta nožov mnoho nových vecí v podobe inovácií, nových rustikálnych či nadčasových tematík, dizajnov a technológií...

Rok 2017 nie je žiadnou výnimkou, práve naopak.

Japonská spoločnosť "Kanetsune", ktorá pochádza priamo z mesta Seki pre rok 2017 pripravila ďalší unikát z rady "Sazanami" nožov, ktoré ponúkame avšak v tomto prípade ide o "LIMITED EDITION 2017".

Takže rok 2017 bude už navždy vo svete nožov i pre značku "Kanetsune" tým rokom, kedy sa zrodil ďalší nádherný, priam unikátny nôž, ktorý je bez výnimky nožom vysokej kvality!!!

Ak ste milovníkom kvalitných materiálov, precízneho prevedenia a samotného kalenia na vysokú tvrdosť, tak tento nôž bude vašim budúcim miláčikom, ktorého budete brávať ako primárneho pomocníka do lesa na krájanie mäsa, rezanie iných potravín, sekanie a rezanie dreva... Jedná sa o nôž, ktorý má veľmi široké využitie pri práci v lese a to najmä pri práci s drevom...

Samotná myšlienka vytvorenia tohto noža pre rok 2017 pramení v nahradení modelu s označením KB- 214 z tejto už spomínanej rady a máme tým namysli radu "Sazanami" ktorá predstavuje viacero modelov...

Nôž s názvom "Sazanami" a tým myslíme pochopiteľne každý jeden z tejto rady má hlbší význam ak sa zameriame na danú oceľ na čepeli a to konkrétneho noža z tejto rady.

"Sazanami" v preklade z Japončiny do slovenčiny znamená "zvlnený" a pri pohľade na textúru damaškovej modrej ocele je hneď každému jasné, že prečo ten názov, takže výrobca znovu zabodoval a model sa vydaril do najmenšieho detailu.

Textúra 15. vrstiev preloženia použitej modrej damaškovej uhlíkovej ocele pripomína vlny oceánu a preto ten trefný prívlastok, ktorý sa stal i samotným názvom noža a umocnil tak celkovú myšlienku či hlbší význam tohto veľkolepého diela za naozaj symbolickú cenu.

Teraz si v krátkosti priblížime tento model.

Čepeľ noža disponuje klasickým hladkým ostrím bez zúbkov, o prekrásny dizajn sa postarala samotná textúra zvlnených vrstiev damaškovej uhlíkovej modrej ocele s 15. vrstvami preloženia s tvrdosťou vo výške 61-62 HRC, čo predstavuje v skutku impozantnú tvrdosť kalenia tejto špičkovej japonskej ocele.

Záštita perfektne dotvára rustikálny dizajn noža a dokonalo chráni prsty pred poranením. Treba mať na pamäti, že všetko na noži, každá jedna ryha, alebo tzv. ako my hovoríme je rukopisom nožiara japonskej nožiarskej spoločnosti a chceme tým len zdôrazniť, že sa jedná o ručnú prácu, čo je vidieť a naživo je to neskutočne krásne prevedenie tohto diela.

Drevo na výrobu rukoväte bolo v tomto prípade použité tvrdé dubové, ktoré je  v tmavohnedom farebnom prevedení.

Povrchová úprava a samotné tmavohnedé sfarbenie rukoväte je výsledkom impregnácie ľanovým olejom tmavohnedej farby a následného leštenia bavlnenou handričkou. Pre maximalizáciu fixácie a pevnosti čepele je čepeľ noža do rukoväte zapracovaná i za pomoci dvoch oceľových klinov viditeľných voľným okom a sú v podobe tzv. nitov na začiatku rukoväti...

Súčasťou balenia je veľmi kvalitné a pevné púzdro s možnosťou nosenia na opasku nohavíc, ktorého drevená časť je vyrobená z dreva magnólia a je v tmavohnedom prevedení. Kožená časť púzdra je vyrobená z hovädzej kože, ktorá je v čiernom farebnom prevedení.

Púzdro je vybavené dvomi zapínacími remienkami podobnými ako je tomu tak v prípade jednoduchých opaskových praciek + hlavný nôž fixujúci je v poradí tretím remienkom a ten funguje na spôsob zapínania za pomoci tzv. cvoku...

Nôž tak v púzdre dokonalo drží a nemusíte sa báť, že by tak došlo k strate či náhodnému vypadnutiu, keďže pevnosť je na vysokej úrovni.

Celková dĺžka 25,8 cm
Dĺžka čepele 12 cm
Hrúbka čepele (v najhrubšom bode) 4 mm
Šírka čepele (v najširšom bode) 3,3 cm
Materiál čepele Modrá oceľ damašok 15 vrstiev
Materiál rukoväte dub
Váha, hmotnosť 250 g
Puzdro drevo magnólie
Séria Sazanami
Druh (trieda) - nôž Lovecký
Tvrdosť ocele HRC 61-62

Napísať recenziu

Kanetsune Sazanami KB-414

Kanetsune Sazanami KB-414

Vysokokvalitný nôž z modrej uhlíkovej damascus ocele s 15. vrstvami preloženia s tvrdosťou 61-62 HRC.