Cold Steel Gladius Trainer

45.00 € s DPH 37.50 € bez DPH

Cvičný meč od firmy Cold Steel.

Najlepší šermiari sveta vedeli jednoduchú pravdu po celé veky… keď sa chceš stať naozaj dobrým šermiarom, musíš sa naučiť rôzne šermiarske techniky, prácu nôh a základné postoje. Avšak, pokiaľ sa chceš stať majstrom šermu, budeš sa musieť naučiť bojovať so “živou čepeľou”. Ak je tvojim najväčším cieľom ovládať čepeľ ostrú ako britva bezpečne a efektívne, musíš trénovať s mečom ktorý sa približuje reálnej veľkosti, na ktorom ruky môžu cítiť hmotnosť normálneho meča a minimalizovať možnosť spôsobenie ujmy alebo permanentnému zraneniu sebe alebo svojmu tréningovému partnerovi.
Tento koncept implementovali starí Rimania, ktorý používali tupé drevené meče aby mohli trénovať svojich gladiátorov a vojakov. Japonskí samuraji používali drevený meč ktorý nazývali Bokken. Je to elegantné riešenie na znepokojujúci problém a dostatočne efektívne na to aby sa používalo dodnes. Jediný problém je že drevený meč môže splesnivieť, prasknúť, zlomiť… a následne sa stať nepoužiteľným.
Cold Steel prišiel s riešením pre tieto dilemy. Aj keď polypropylén nie je tuhý ako drevo, má veľké výhody – je prakticky nerozbitný, pozoruhodne tuhý a odolný voči korózii. 
Materiál čepele Polypropylén - Polypropylén je najľahší zo všetkých textilných vlákien (0,91 g/cm³), vlákno je odolné proti chemikáliám, má veľmi dobrú pevnosť v oderu, minimálnu navĺhavosť, nízky sklon k nabíjaniu statickou elektrinou a ku žmolkovaniu. V omaku sa PP vlákna nelíši od ovčej vlny. K nevýhodám patrí nízka schopnosť
Dĺžka čepele 558 mm mm
Celková dĺžka 787mm mm

Podobné produkty

DOPRAVA ZDARMA

Pri nákupe nad 51€

Garancia výmeny tovaru za iný tovar pri nesppokojnosti

Do 20 dní od nákupu

Zákaznícka podpora

od 10:00 do 16:00 mailom -supernozebratislava@gmail.com