Zoznam produktov výrobcu SAMURA

Samura - symbióza japonskej tradície nožov a európskej spoľahlivosti.

"Vieme všetko o kovoch, oceliach, o technikách, o brúsení a leštení. Rozumieme kvalite a štýlu. Sme SAMURA - tím profesionálov, ktorí vytvárajú unikátne navrhnuté špičkové nože.

Samura nože: Dokonalosť každého detailuKto sme


Milujeme nože viac ako čokoľvek iného na svete a sme posadnutí nožmi.
Vieme všetko o kovoch, o oceľiach, o technikách, o brúsení a leštení. Rozumieme kvalite a štýlu.
Sme oddaní obchodu s nožmi a usilujeme sa o to, aby sme boli najlepší, aby sme prekonali všetkých ostatních.
Sme perfekcionisti, ktorí dbajú na každý detail.
Sme SAMURA - tím profesionálov, ktorí vytvárajú unikátne navrhnuté špičkové nože.
Čo robíme


Naše nože sú našou filozofiou. Máme vlastnú predstavu o tom, aký by mal byť ideálny nôž - tenká opracovaný čepeľ, vyrobený z tvrdej ocele, so správnou geometriou, nízkou hmotnosťou a presnou kvalitou v každom detaile.


Naše nože sú našou filozofiou. Sme hrdí na naše nože, pretože sme investovali všetko, čo máme, vrátane našich duší, do každého noža. Od originálneho náčrtu až po 3D model, od 3D modelu po prototyp, od prototypu až po sériový model, robíme všetko sami bez toho, aby sme oslovili cudziu spoločnosť.


História spoločnosti


Svoju cestu sme začali v roku 2003. Prvé produktové rady sme urobili s japonskými spoločnosťami MAC a Mcustou. Japonská filozofia a tradície sa zapísali hlboko do našej DNA. Sme si absolútne istí, že japonský nôž reže lepšie ako európsky. Japonské nože zostávajú dlhšie ostrešie a dlhšie si zachovávajú svoje hrany.


Ale japonské nože majú aj svoje slabosti. Originálne japonské nože sú príliš krehké a príliš tvrdé. Vyžadujú si osobitnú starostlivosť. Môžu byť ľahko poškodené, aj keď zasiahnu malú kosť. Mnoho japonských nožov je vyrobených z vysoko uhlíkovej ocele, ktorá rýchlo hrdzavie.


Rozhodli sme sa odstrániť tieto nedostatky a udržať len hlavnú vec - japonskú rezivosť.


Experimentovali sme štyri roky a vytvorili sme Samura - symbiózu japonskej tradície nožov a európskej spoľahlivosti.


SAmura nože sú vyrobené z najlepšej japonskej a švédskej ocele, tvrdené na 58 - 61 HRC. Čepele majú japonský tvar a jemný kužeľ z chrbta, čo im dáva fantastický rezný výkon.
Samura nože sú nabrúsené pod uhlom 17 stupňov. To je viac ako na japonských nožoch, ale menej ako na tých europskych.


Používame najlepšie moderné materiály pre rukoväť: Micarta, G10, stabilizované drevo, plast s mäkkým dotykovým povrchom, Kraton a kompozity.

Spoločnosť Samura vyrába nože v štyroch krajinách od roku 2010.

Viac