Zoznam produktov výrobcu Severnaja KoronaSpoločnosť Severná Koruna - Severnaja Korona, vyrába jedinečné autorské nože malých sérii, ktoré sú doslova unikátnym umeleckým dielom.


História spoločnosti Severná Koruna - Severnaja Korona sa začína písať v Petrohrade v roku 2002, kedy vzniká ako dcérska spoločnosť - „filiálka“ spoločnosti Kizlyar. Už v roku 2007 sa stáva spoločnosťou so samostatnou právnou subjektivitou.


Idea založenia spoločnosti na rieke Neve vychádzala z bohatého kultúrne zázemia, ktoré sa stalo živnou pôdou pre rozkvet moderného umenia zbraní.


Značka nožov Severná Koruna sa stáva doslova svetoznámou v auguste 2007, kedy Vladimír Putin berie na rybársky výlet na Sibír monackého princa Alberta II. Fotografie poloobnaženého Putina obleteli vtedy prvé strany novín a žurnálov po celom svete. Vladimír Putin mal na opasku zavesený nôž, ktorý vytvorila v St. Peterburgu práve dcéra spoločnosti Kizlyar, ktorá v tom čase dostala práve svoj vlastný názov a to "Severná Koruna".


Putin má veľmi dobrý vkus a Kizlyar, ktorý dovtedy dostal množstvo ocenení vyhlásil: „Najdôležitejšie ocenenie pre nás je byť uznanými na najvyššej úrovni v našej krajine, keď prezident Putin sám osobne odovzdáva v Kremli naše nože svojim hosťom a má radosť pri ich používaní.“


Na rybačke na Sibíri má Putin pri sebe nôž Kunica.

Tvorba originálnych autorských nožov je komplexným a prácnym procesom. Výroba si vyžaduje spoluúčasť rôznych špecialistov a všetky operácie pri finalizácii diela sú vykonávané ručne, pretože proces automatizácie je v tomto prípade jednoducho nemožný.


Každý majster má na starosti určitú oblasť tvorby na autorskom noži a je za ňu výhradne zodpovedný. Jedná sa o kováčov, klenotníkov, majstrov brúsičov, majstrov, ktorí skladajú nôž do finálnej podoby, atď. Preto nie je prekvapujúce, že všetky autorské nože sú naozaj jedinečné a existujú v jedinom exemplári.