Zoznam produktov výrobcu RagnaroK Forge

Kované nože vyrábané výlučne za pomoci ručných nástrojov. Každý kus je originál.


"Narodil som sa na východnom Slovensku ako prvý syn poľovníka. Otec ma samozrejme viedol po svojich stopách a od mala mi vštepoval hlbokú lásku k prírode, aby sa aj zo mňa stal poľovník. Moja cesta je však iná, no úcta a láska k prírode mi zostali v srdci. Prešiel som neistými životnými obdobiami, kedy som sám nevedel čo chcem a kde je moje miesto.

K samotným nožom a kováčskemu remeslu som sa nedostal náhodou. Otec pracoval v kameňolome a občas ma ako malého chlapca vzal so sebou. Tieto spoločné chvíle mi vždy učarovali aj preto, lebo som vedel, že v lome má dielňu  aj kováč. Tam mi toto nádherné remeslo učarovalo už v útlom veku. Nože som zbieral a obdivoval od malička. Či už som ich dostal k sviatku alebo si sám kúpil. Prvý nôž som vyrobil ako "puberťák. Vystrúhal som si ho z dreva :D. Čím viac som dospieval, tým viac som chcel nože iné než boli dostupné v obchodoch. Skrátka mi na nich chýbala "duša" a originalita. Rozhodol som sa teda vyrobiť si vlastný ozajstný nôž. Samozrejme prvý bol totálna katastrofa :D.

Teraz robím nože s "iskrou". Vyrábam výhradne procesom kovania, čo mi umožňuje dať nožu niečo viac, kus zo mňa samého. Yakuty robím práve kvôli ich funkčnosti a nazvem to "prírodnosti".Tieto nože ma fascinujú históriou, geometriou, samotnou výrobou i funkčnosťou napriek jednoduchosti. Vravieva sa: "všetký dobré veci sú jednoduché." Toho sa aj držím vo svojej kovárni. Na výrobu svojich nožov používam výhradne ručné náradie, to je zárukou mojej vysokej kvality a jedinečného finálneho výzoru. Každý detail noža, každý milimeter je opracovaný mojimi rukami, čo z každého kusu, ktorý opúšťa moju dielňu aby slúžil svojmu pánovi robí jedinečný originál. Každý môj nôž je IBA jeden! Verím že toto moje nadšenie a vášeň prinesie ľudom domov originálny kúsok, ktorý doplní ich zbierku, alebo bude slúžiť ako každodenný plnohodnotný pomocník.


Či už sa vyberiete na opekačku, túru, alebo ste vášnivý poľovník vedzte, že Váš yakut Vás nesklame a vždy je pripravený na ďalšie nové dobrodružstvo. " Lukáš Matuščák- Ragnarök Forge.
Viac